Wiem i wybieram

 • SNG_zdroje_w_gdanskich_szkolach (1) Czy wiesz, że Państwowy Zakład Higieny opracował zasady udostępniania wody przedszkolakom i uczniom?

  Mając na uwadze kampanie oraz programy edukacyjne promujące picie wody kranowej, w tym  mi.in  ze źródełek w szkołach, w celu pełnego zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego spożywanej wody, Główny Inspektorat Sanitarny zwrócił się do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny o opracowanie wytycznych dotyczących zasad udostępniania wody wodociągowej dzieciom w placówkach oświatowych.

 • woda badanie Czy wiesz, że możesz szybko i łatwo zbadać wodę z kranu?

  Polacy wciąż sceptycznie podchodzą do tematu picia wody prosto z kranu. Zwykle obawiają się o jakość i czystość proponowanej wody i utrwalają w swojej świadomości stereotypy, że jest ona niezdrowa i niedobra.

 • 1.2 Czy wiesz, że zdrowa woda ma kamień?

  Obserwując kamień odkładający się w naczyniach podczas gotowania wody wielu ludzi zastanawia się zapewne, dlaczego tak się dzieje. Odpowiedzialna za to zjawisko jest twardość wody, czyli zawartość w wodzie związków wapnia i magnezu. Wodorowęglany wapnia i magnezu podczas gotowania przekształcają się w węglany, które osadzają się na ściankach naczyń w postaci białego osadu, zwanego popularnie […]

 • Dropper and Test Tubes Czy wiesz, że możesz sam porównać osad w wodzie?

  Laboratorium „Wodociągów Słupsk” wykonało proste doświadczenie, polegające na odparowaniu 100 ml wody różnego pochodzenia. Takie doświadczenie można wykonać również w warunkach domowych.

 • 30water600.1 Czy wiesz, że… podawanie wody z kranu w krajach Unii Europejskiej to popularna praktyka?

  Odwiedzając kraje Europy Zachodniej, nie trudno zauważyć, że stosunek obywateli do usług publicznych jest tam zupełnie inny, niż w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.